Předvolební blábolení celebrit

Milí čtenáři, abych řekl pravdu, už mi kypí žluč nad tím, jak se pořád v našich slavných "médiích hlavního proudu" objevují hlášky, koho bude volit ta či ona celebrita, koho preferují "slavní" a podobně. A souběžně s tím se ti "slavní" vzájemně častují plnými škopíčky pomyjí.

Copak nemáme svůj rozum, svůj mozek?

Potřebujeme snad, aby nám radily nějaké uměle vytvořené bytosti? Opravdu je důležité, koho bude volit Kleopatra Silikonová nebo Oskar Úlisný?

Všechny tyhle hvězdy a hvězdičky svítí jenom proto, že jsme si je my stvořili - my, lidé jsme je obalili pozlátkem a nadělali si z nich ty celebrity. A je tedy logické, aby něco námi vytvořeného nám zpětně diktovalo, jak se máme chovat, jak přemýšlet? A navíc - tyhle celebrity jsou otroci peněz; to přece každý ví. Jde tu o jejich (nemalé) zisky, takže se tu zviditelní, kdo může a přihřeje si polívčičku.

Řekl bych - volme rozumem. Už tak je tu dost zla. Ale máme, co jsme chtěli. Chtěli jsme demokratickou přímou volbu, tak ji tedy máme. Jen jaksi nevíme, co s tím. Ano, volme rozumem, ale vlastním. Ale proboha - s rozvahou a bez ohledu na "moudré rady" médií. Vždyť se tu možná určuje chod dějin na hezkých pár let ...

Na závěr bych tu rád uvedl jednu moc pěknou myšlenku, kterou astrolog, pan Antoním Baudyš, připojil na závěr svého povídání o horoskopech obou prezidentských kandidátů.

Lidé, zvolte si koho chcete. Ale tenhle styl vládnutí tu už dlouho nevydrží. Tyto volby pokládám za poslední, kdy se energie starého končícího světa ještě drží nad vodou. Příště už to bude o něčem jiném, tyto volby jsou zatím ještě zrcadlem našeho strachu.

Problémem těchto voleb nejsou kandidáti. Problém těchto voleb jsme my, voliči.


Vlk Samotář (JL)

Zpět na stránky Jak jde život tu i onde...

 

Zpět k Mostu ?