Akce ŠPAČEK 

Pokojné recesistické protestní shromáždění

Dne 7.6.2007 od 16 hodin do 18 hodin pořádá vláda Svobodné spolkové republiky Kraví hora z Bořetic za podpory Burčákové unie na hraničním přechodu v Mikulově pokojnou recesistickou protestní akci ŠPAČEK.

Od úspěšného protestu v roce 2002 v Brně naši jižní přátelé už neblokují Vídeňským kolem teplé jižní větry a vinná réva nám dozrává čím dál tím lépe. Vláda republiky i vinaři se tímto vstřícným krokem našich sousedů ukolébali natolik, že si ani nevšimli, že Vídeňské kolo začali používat k navraceni špačků zpět na Moravu. A aby účinnost vídeňského kola bylaještě větší, vystavěli od Vídně po Mikulov les větřáků. Špačkům brání v odletu tak dlouho, dokud moravským vinaru.m nesežerou celou úrodu. Pak vypasení špačci nad vinicemi našich sousedů jen přelétnou do svého zimoviště.

 

 

SCÉNÁŘ

 

15:00 - odjezd autobusu
Vrbice- Kobylí - Němčičky - Bořetice - Velké Pavlovice

16:00 - začátek akce na hranicích v Mikulově
Budou připravena hesla např. volný odlet špačkům, nebraňte špačkům v odletu, nevracejte špačky na naše vinice ... atd.

Pokojný přechod na konec území České republiky.
V tomto prostoru budou rozloženy stoly, na kterých budou koláčky, vL."1o, klobásy. Na toto obžerství zveme také naše jižní přátele. Zbraně ráže 0,75 l obou barev mohou vzít dobrovolníci s sebou, doporučená dávka minimálně 2 nabité pistole obou barev

Po skončení protestní akce bude její vyhodnocení: od 18:00 - 19:00 - sraz účastníků ve vinném sklípku na Zámečku v Mikulově.

Tato pokojná akce je řádně ohlášena a bude provedena bez blokace hraničního přechodu.


Václav Surman
Ministr vinohradnictví a vinařství SSRKH

 

 


Zpět na stránky Jak jde život tu i onde...

 

Zpět k Mostu ?